стандарти надання медичної допомоги в Україні
 

Навігація

За напрямком медицини


Поєднана щелепно-лицева травма; Протокол лікування


  • Без офіційної назви
    • Додаток до наказу МОЗ №566 від 23-11-2004
    • Тема, опис документа: Протокол лікування
    • Вид допомоги: амбулаторний, стаціонарний, цільова група: діти
    • Напрямок медицини: Дитяча стоматологія
    • Клінічний стан, патології: Поєднана щелепно-лицева травма
кринон цена Украина

Шифр МКХ – 10 – S 02.8. Поєднана щелепно-лицева травма.

Назва захворювання -Поєднана щелепно-лицева травма.

Діагностичні критерії:

скарги на наявність пошкоджень м`яких тканин (з дефектом чи без нього), кровотечі, набряку у зоні ураження; болю у щелепі (верхній або нижній), патологічної рухливості відламків щелепи, порушення прикусу, неможливість стискати зуби та жувати, відкривати та закривати рот – у разі травматичних ушкоджень м`яких тканин та щелеп;

- втрата свідомості, запаморочення, тошнота, блювання, головний біль, часткова амнезія – у разі пошкодження головного мозку;

- витікання спинно-мозкової рідини з носа або вух, зміна забарвлення шкіри у ділянці соскоподібних відростків та біляочні гематоми (з`являються через 24 години після травми) – у разі перелому основи черепа.

Допоміжні

- дефект кісткової тканини (лінія перелому) на прицільній рентгенограмі у разі перелому щелепи; наявність лінії перелому на рентгенограмі черепа у прямій та бічній проекціях у разі перелому кісток черепа. Наявність патологічних рефлексів при обстеженні неврологічного статусу у разі забиття або струсу головного мозку.

Хірургічне лікування

 – фіксація язика для попередження дислокаційної асфіксії, надання дитині положення з повернутою вбік головою для попередження аспіраційної асфіксії при блюванні; зупинка кровотечі шляхом притискання судини пальцем або зажимом типу “москіт” з подальшою електрокоагуляцією чи прошиванням її; імобілізація уламків щелеп шинами-капами, зубо-ясневими шинами, пращевидними пов`язками - у разі переломів верхньої та нижньої щелепи; проведення остеосинтезу при переломі у ділянці кута, гілки або виросткового паростка; ушивання ран при ушкодженні м`яких тканин.

Медикаментозне лікування

– антибактеріальні засоби загально, антигістамінні засоби загально, вітаміни С, Д, А загально, знеболюючі засоби загально, остеостимулюючі засоби загально, дегідратаційна терапія (per os або в/в). Механічно-щадна дієта, збагачена вітамінами, мікроелементами, переважно молочно-рослинна.