стандарти надання медичної допомоги в Україні
 

Навігація

За напрямком медицини


Щілина губи серединна; Протокол лікування


  • Без офіційної назви
    • Додаток до наказу МОЗ №566 від 23-11-2004
    • Тема, опис документа: Протокол лікування
    • Вид допомоги: амбулаторний, стаціонарний, цільова група: діти
    • Напрямок медицини: Дитяча стоматологія
    • Клінічний стан, патології: Щілина губи серединна
этопозид цена Украина

Шифр МКХ – Q 36.0 – Щілина губи двостороння

Q36.1 – Щілина губи серединна

Q36.9 – Щілина губи одностороння

Назва захворювання – Вроджене ізольоване одно- чи двостороннє незрощення верхньої губи.

 

Діагностичні критерії:

- Скарги батьків на наявність у дитини дефекту тканин верхньої губи, утруднене ссання грудей.

Місцеві ознаки:

У разі одностороннього незрощення її верхня губа розділена на  два фрагменти (великий і малий). На великому - висота колонки зменшена, червона облямівка піднята догори, м’язовий шар стоншений, волокна його розташовані паралельно дефекту. На малому фрагменті – висота колонки майже не змінена, червона облямівка розташована у правильному напрямку,  м’язовий шар достатньої товщини, орієнтація волокон ближче до дефекту – вертикальна.

- Ніс - дно носового ходу на боці незрощення відсутнє. Крило носа сплощене, розтягнуте, на внутрішній поверхні крила носа – гребенеподібна складка. Перетинка носа зменшена за висотою на боці незрощення та переміщена у протилежний бік дефекту. Кінчик носа деформований.

-У разі двобічного незрощення верхня  губа розділена на три фрагменти (два бічних та серединний). На бічних фрагментах висота колонок достатня, червона облямівка розташовується у правильному напрямку, стоншена. М`язовий шар виражений достатньо. Серединний – тканини пролябіуму недорозвинуті, присінок мілкий, червона облямівка стоншена,  м`язовий шар представлений окремими волокнами.

- Ніс – дно носових ходів відсутнє, крила носа розтягнуті, на внутрішніх поверхнях крил – гребенеподібні складки; перетинка значно зменшена за висотою; кінчик носа притягнутий донизу та деформований.

- У разі серединного незрощення верхня губа розділена на два симетричних фрагменти, на яких виражений м`язовий шар. Висота колонок майже не змінена. Червона облямівка достатньої товщини та розташована у правильному напрямку. Цілісність дна носового ходу збережена, перетинка носа біля своєї основи  може бути роздвоєна.

- Соматичний стан порушений у разі наявності супутніх захворювань (вроджених вад серця, тимомегалії, анемії, гіпотрофії, дисбактеріозу тощо).

Лікування:

- Підготовка до операції - загальний аналіз крові, біохімія крові, група, резус-фактор; аналіз сечі загальний, аналіз калу на яйця глист та кишкову флору; консультація педіатра, анестезіолога, УЗД тимуса. У разі збільшеного тимуса –   3-х добова підготовка до ураностофілопластики – преднізолон 1мг/кг на добу та пчсля операції протягом 3-х діб, зменшуючи кратність прийому (1-ша доба – 3 рази, 2-га доба – 2 рази, 3-тя доба – 1 раз).

- Хірургічне – при односторонньому та серединному незрощенні – хейлопластика у 2,5 – 3 міс, при двобічному незрощенні – хейлопластика у 3 – 4 міс.

- Медикаментозне лікування у ранньому післяопераційному періоді – антибактеріальна, знеболююча терапія. Еластопротектори (Контрактубекс, Цепан, Варен) з 8 доби після операції на рубець 2 рази на добу (зранку та ввечері). Масаж, міогімнастика через 1-2 тижня після хейлопластики протягом 6 міс.