стандарти надання медичної допомоги в Україні
 

Навігація

За напрямком медицини


Інші; Наказ


 • Про затвердження методичних рекомендацій з удосконалення організації медичної допомоги хворим на ВІЛ-інфекцію/СНІД 
  • Наказ МОЗ №344 від 15-12-2000
  • Тема, опис документа: Наказ
  • Вид допомоги: амбулаторний, стаціонарний, цільова група: не вказано
  • Напрямок медицини: ВІЛ/СНІД
  • Клінічний стан, патології: Інші
биодерма цена


 

Про затвердження методичних рекомендацій з удосконалення організації медичної допомоги хворим на ВІЛ-інфекцію/СНІД

 

 

Загострення епідситуації з ВІЛ-інфекції/СНІДу, яке має місце упродовж останніх років в Україні, - актуальна проблема, яку слід віднести до пріоритетних та вирішувати на державному рівні.

За період 1987 - 2000 рр. офіційно зареєстровано понад 35 тис. ВІЛ-інфікованих громадян України, з них близько 26 тис. вводять наркотичні речовини внутрішньовенно. Серед ВІЛ-інфікованих дітей близько 90% - діти раннього віку, які народилися від ВІЛ-інфікованих матерів, захворіли на СНІД - 1 тис. 814 дорослих та 58 дітей.

Відсутність впевненості в отриманні медичної допомоги у повному обсязі і збереженні лікарської таємниці змушує ВІЛ-інфікованих звертатися по неї у невідкладних станах, приховуючи діагноз, що при недотриманні належного санітарно-протиепідемічного режиму може призвести до поширення внутрішньолікарняної інфекції.

Зростання кількості ВІЛ-інфікованих осіб, а відтак, і хворих на СНІД потребує суттєвого перегляду організаційних та лікувально-діагностичних заходів. З метою поліпшення надання медичної допомоги хворим на ВІЛ-інфекцію/СНІД

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити:

1.1. Методичні рекомендації з удосконалення надання медичної допомоги дорослим, хворим на ВІЛ-інфекцію/СНІД (додаються).

1.2. Методичні рекомендації з удосконалення надання медичної допомоги дітям, хворим на ВІЛ-інфекцію/СНІД (додаються).

2. Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій:
- забезпечити ознайомлення медичних працівників з методичними рекомендаціями з надання медичної допомоги дорослим і дітям, хворим на ВІЛ-інфекцію/СНІД, та застосування їх у практичній роботі. До 01.02.01.

3. Контроль за виконанням наказу покласти на начальника Головного управління організації медичної допомоги населенню Гойду Н.Г.та начальника управління профілактики соціально небезпечних хвороб, СНІДу та формування здорового способу життя Бочкову Л. В.

Міністр

В.Ф.Москаленко