стандарти надання медичної допомоги в Україні
 

Навігація

За напрямком медицини


Полінейропатії та інші ураження периферичної нервової системи; Стандарт  санаторно-курортного лікування дітей


  • Стандарт  санаторно-курортного лікування дітей з полінейропатіями та іншими ураженнями периферичної нервової системи
    • Додаток до наказу МОЗ №242 від 12-05-2008
    • Тема, опис документа: Стандарт  санаторно-курортного лікування дітей
    • Вид допомоги: санаторний, цільова група: діти
    • Напрямок медицини: Дитяча неврологія
    • Клінічний стан, патології: Полінейропатії та інші ураження периферичної нервової системи
бикалутамид цена Украина

ЗАТВЕРДЖЕНО

наказом МОЗ України

від 12.05.2008 р. № 242

 

 

СТАНДАРТ

санаторно-курортного лікування дітей

з полінейропатіями та іншими ураженнями периферичної нервової системи

 

Код МКХ-10: G 61 - G 64

 

 

Полінейропатії мають спільний патогенетично обґрунтований підхід до діагностики та лікування, у зв’язку з чим вищеперелічені захворювання об’єднані у єдиний стандарт.

Ознаки та критерії діагностики захворювання.

Порушення чутливості за полінейротичним типом (симетричні, множинні, дистальні) та рухові порушення (парези за периферійним типом у дистальних відділах кінцівок).

Показання.

Поза загостренням, без обмеження самообслуговування і самостійного пересування й грубих порушень функцій тазових органів.

Протипоказання.

Загальні протипоказання для санаторно-курортного лікування, гострий період захворювання та 3 - 4 місяця після нього, різкі порушення у руховій сфері (паралічі, що перешкоджають самостійному пересуванню) та значні розлади функції тазових органів (крім хворих, які направлені у санаторії для лікування травм та хвороб хребта та спинного мозку), наявність м’язових атрофій, що потребує хірургічної корекції.

Умови проведення санаторно-курортного лікування.

Лікування у профільному санаторію, або спеціалізованих відділеннях багатопрофільного санаторію на бальнеокліматичних курортах.

Діагностична програма.

Обов’язкові дослідження.

Загальний аналіз крові (при відхиленні від норми дослідження повторювати 1 раз у 10 днів у динаміці).

Загальний аналіз сечі – двічі (до і після лікування).

Додаткові дослідження.

Аналіз крові на цукор; капіляроскопія нігтевого ложа; електроміографія (ЕМГ), реовазографія (РВГ) судин кінцівок, електрокардіографія (ЕКГ) – за показаннями.

Консультації фахівців: ортопед, лікар ЛФК та інші проводяться за показаннями на початку лікування, з урахуванням етіології захворювання

Лікувальна програма.

1. Санаторний режим: І- ІІ.

2. Дієта: №15 (при діабетичній поліневропатії – обмеження цукру -№9).

3. Кліматотерапія: І-ІІ режим (залежно від сезону року).

4. Руховий режим: лікувальна фізкультура та руховий режим підбираються індивідуально – в залежності від характеру та локалізації ураження, поширеності та тяжкості рухових порушень, загального стану хворого.

5. Масаж: класичний стимулюючий, або рефлекторно-точковий масаж. Курс лікування 10 процедур.

6. Бальнеотерапія: необхідно враховувати стадію патологічного процесу та виразність клінічних симптомів (біль, контрактура, чуттєві та вегетативно-судинні та трофічні порушення), а також супутні соматичні захворювання. Радонові ванни (температура води 36-37? С, 10 хвилин, через день №10): чинять найбільш виразний болезаспокійливий ефект, а також позитивний вплив на периферійний кровообіг, стан нервово-м’язового апарату; скипидарні ванни (температура води 37? С, 10 хвилин, через день №10): чинять гарний болезаспокійливий ефект, релаксуючий, розсмоктувальну дію, покращують периферійну геодинаміку; сірководні ванни (температура води 35-37? С, 10 хвилин, через день №10): чинять рефлекторно-резорбтивну дію на різні органи та системи, особливо чуттєві до сірководню периферійні нервові структури; 2-х або 4-х камерні ванни; або місцеві гарячі ванночки з рапою, або вихрові ванни. Курс лікування 10 ванн, які проводяться 2 дні підряд з перервою на 3-й день, або через день.

7. Пелоїдотерапія –лікувальна грязь 38-40?С, 10 хвилин, накладається на відповідні сегментарні зони та на кінцівки, або тільки на кінцівки у вигляді високих рукавичок, брюк, шкарпеток. Курс лікування 10 процедур, через добу.

8. Апаратна фізіотерапія: СМС або електрофорез новокаїну по методиці Вермеля; або ультрафонофорез лідази або гідрокортизону; або індуктотермія; або високоінтенсивна імпульсна магнітотерапія; або лазеротерапія; або електростимуляція паретичних м?язів: проводиться після електродіагностики; або голкорефлексотерапія. Курс лікування 10 процедур.

Очікуваний результат лікування.

Покращення чутливості за полінейритичним типом, покращення загального стану, поліпшення або компенсація рухових та трофічних розладів, соціальна адаптація та зниження ступеню інвалідізації.

Тривалість санаторно-курортного лікування: 24-28 днів.

Критерії якості лікування.

Зменшення або повна ліквідація патологічної симптоматики (больового синдрому, чуттєвих порушень); покращення чи повне відновлення показників стимуляційної електроміографії; поліпшення капіляроскопії і вібраційної чуттєвості; покращення чи відновлення рухової активності; соціальна адаптація та зниження ступеню інвалідизації.

Можливі побічні дії та ускладнення.

Бальнеореакція, індивідуальна непереносимість чинників.

Ступінь наукової доказовості: С.

 

 

Начальник управління материнства,

дитинства та санаторної справи   В.В.Бондаренко