Пресбіакузис; Протокол надання медичної допомоги |
ЗАТВЕРДЖЕНО наказом МОЗ України від 24.03.2009 № 181
ПРОТОКОЛ надання медичної допомоги хворим з пресбіакузисом
Код МКХ 10 Н 91.1 Ознаки та критерії діагностики захворювання
Пресбіакузис – це вікове зниження слуху за рахунок погіршення функції звукосприймаючого апарату внутрішнього вуха. Умови, у яких повинна надаватись медична допомогаЛікування повинно проводитися в умовах ЛОР-стаціонару.Діагностична програмаАудіометрично визначається підвищення порогів звукосприйняття по всій тон-шкалі порівняно з віковою нормою, переважно в ділянці високих частот. Кістково-повітряний інтервал відсутній. Тимпанограма типу “А”. Отоскопічно в типових випадках патології з боку барабанної перетинки не визначається. Обов’язкові діагностичні дослідження: отоскопія, аудіометрія, імпедансометрія. Факультативні методи дослідження: об’єктивна аудіометрія, ото акустична емісія.
Лікувальна програма Застосовують препарати, що поліпшують судинну мікроциркуляцію; ноотропи. Реабілітаційні заходи: слухопротезування.
Характеристика кінцевого очікуваного результату лікуванняСередня тривалість лікування 14-21 діб. Відновлення або поліпшення слуху. Диспансеризації не підлягає. Можливі побічні дії та ускладненняАлергічні реакції. Рекомендації щодо подальшого надання медичної допомогиАудіометричний контроль раз на рік
Вимоги до режиму праці, відпочинку, реабілітації На період лікування, при відсутності супутніх захворювань ШКТ особливих вимог до дієти не ставиться. Не рекомендується вживати міцні алкогольні напої та тютюнокуріння.
Ступінь наукової доказовості запропонованих медичних технологій Рівень доказовості С
Директор Департаменту організації медичної допомоги М.П. Жданова
|