стандарти надання медичної допомоги в Україні
 

Навігація

За напрямком медицини


Інші; Алгоритм надання медичної допомоги 


  • Алгоритм надання медичної допомоги хворим на пандемічний грип, викликаний вірусом (А Н1/N1 Каліфорнія)
    • Додаток до наказу МОЗ №795 від 03-11-2009
    • Тема, опис документа: Алгоритм надання медичної допомоги 
    • Вид допомоги: амбулаторний, стаціонарний, цільова група: не вказано
    • Напрямок медицини: Інфекційні хвороби
    • Клінічний стан, патології: Інші
фенотропил цена

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МОЗ України
від 02.11.2009 №795

Алгоритм
надання медичної допомоги хворим на пандемічний грип,
викликаний вірусом (А Н1/N1 Каліфорнія)

І. Показання до госпіталізації:

Діти перших двох років життя з середньо тяжкими та тяжкими формами хвороби.

Діти перших 5-ти років при температурі понад 380 С.

Діти від 5 років та до 17 років при температурі понад 390 С.

Пацієнти з порушенням свідомості, надмірним збудженням чи вираженою млявістю; судомами, ціанозом; респіраторними проявами (задуха).

Поява будь-яких фізикальних змін в легенях (аускультативного або перкуторного характеру).

З геморагічними проявами: геморагічний висип, кровохаркання.

З багаторазовим блюванням та діареєю (понад 3 рази на добу).

З гемодинамічними змінами: тахікардія або брадикардія в порівнянні з віковою нормою; аритмії іншого характеру.

Гіпотензія на 30 % нижче артеріального тиску; гіпертензія на 30 % вище артеріального тиску в порівнянні з віковою нормою.

Діти, що знаходяться у закритих дитячих колективах (інтернатні заклади тощо).

Діти із сімей соціального ризику.

Вагітні з будь-якими респіраторними проявами та підвищеною температурою та наявність супутньої патології.

Пацієнти з будь-якими респіраторними проявами та підвищеною температурою та наявністю супутньої патології:

хронічні захворювання легень, в тому числі бронхіальна астма; ендокринологічна патологія - зайва вага понад 30 % від маси тіла; тяжкі форми цукрового діабету; хворі з імунодефіцитами - гемолітична анемія, первинні імунодефіцити, аспленія, гемоглобінопатії, ВІЛ-інфекція, тривала імуносупресивна терапія, онко та онкогематологічні захворювання, серцево-судинна патологія в стадії декомпенсації; ниркова недостатність.

ІІ. Лікування грипу в амбулаторних умовах легких неусладнених форм:

Домашній режим протягом гострого періоду.

Вживання великої кількості рідини (плюс 50 % добової потреби) та вітамінізоване харчування.

Жарознижуючі засоби (препарати парацетамолу, ібупрофену).

При кашлі протикашльові та муколітичні засоби.

При нежиті:

деконгістанти;

для дітей перших трьох років життя 0,65 % розчин хлориду натрію (краплі в ніс).

Антигістамінні препарати ІІ-ІІІ поколінь.

Арбідол.

При погіршенні стану - госпіталізація.

Директор Департаменту
розвитку медичної допомоги


М.П.Жданова

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МОЗ України
від 02.11.2009 №795

Рекомендації для бригад швидкої медичної допомоги

щодо транспортування осіб з ознаками захворювання на гострі респіраторні інфекції та пандемічний грип, викликаний вірусом

(А Н1/N1 Каліфорнія).

1. З метою захисту персоналу бригади швидкої медичної допомоги під час транспортування хворого на гострі респіраторні інфекції та пандемічний грип, викликаний вірусом (А Н1/N1 Каліфорнія) необхідно:

1.1 Дотримуватись стандартних застережних заходів, щодо запобігання повітряно-крапельному шляху передачі інфекції.

1.2. Використовувати маски і рукавички.

1.3. Надягнути на пацієнта захисну маску для ізоляції крапельних частинок, що виділяються під час кашлю. У разі коли маска порушує респіраторний статус хворого необхідно забезпечити хворого серветками для прикриття рота/носа при кашлі.

1.4. Забезпечити хворого киснем під час транспортування застосувавши маску-респіратор без функції регенерації повітря. При необхідності здійснення штучної вентиляції легень з позитивним тиском з застосуванням реанімаційної маски з мішком і клапаном.

1.5. Оптимізувати вентиляцію фургону з метою збільшення об'єму повітряобміну під час транспортування.

1.6. Повідомити лікувальний заклад про те, що до них спрямовується хворий на гострі респіраторні інфекції та пандемічний грип, викликаний вірусом (А Н1/N1 Каліфорнія).

1.7. У разі відмови у госпіталізації хворих з ознаками захворювань на гострі респіраторні інфекції та пандемічний грип викликаний вірусом (А Н1/N1 Каліфорнія) обов'язково поінформувати про цей факт диспетчерську службу підрозділу швидкої медичної допомоги.

Директор Департаменту
розвитку медичної допомоги


М.П.Жданова

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МОЗ України
від 02.11.2009 №795

Рекомендації для диспетчерської служби швидкої медичної допомоги

про роботу в умовах підвищеної захворюваності населення України на гострі респіраторні інфекції та пандемічний грип,

викликаний вірусом (А Н1/N1 Каліфорнія)

При зверненні громадян зі скаргами щодо симптоматики яка характерна для захворювань на гострі респіраторні інфекції та пандемічний грип викликаний вірусом (А Н1/N1 Каліфорнія) диспетчер повинен:

Зареєструвати виклик в установленому порядку та обов'язково направити до хворого бригаду швидкої медичної допомоги не залежно від його місця проживання (гуртожитки, санаторії, готелі).

У разі звернення громадянина за консультацією щодо лікування захворювань на гострі респіраторні інфекції та пандемічний грип викликаний вірусом (А Н1/N1 Каліфорнія) обов'язково надати необхідну інформацію щодо звернення особи до відповідного амбулаторно-поліклінічного закладу з наданням номеру телефону або з'єднати зі старшим медичним працівником підрозділу швидкої медичної допомоги.

У разі рішення старшого бригади про необхідність госпіталізації хворого з ознаками захворювань на гострі респіраторні інфекції та пандемічний грип викликаний вірусом (А Н1/N1 Каліфорнія) поінформувати відповідний лікувально-профілактичний заклад про спрямування до них хворого з ознаками захворювань на гострі респіраторні інфекції та пандемічний грип викликаний вірусом (А Н1/N1 Каліфорнія).

У разі виявлення фактів відмови у госпіталізації хворих з ознаками захворювань на гострі респіраторні інфекції та пандемічний грип викликаний вірусом (А Н1/N1 Каліфорнія) обов'язково поінформувати про цей факт відповідальну особу за надання медичної допомоги хворим на гострі респіраторні інфекції та пандемічний грип викликаний вірусом (А Н1/N1 Каліфорнія) територіального органу охорони здоров'я.

Директор Департаменту
розвитку медичної допомоги


М.П.Жданова

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МОЗ України
від 02.11.2009 №795

РЕКОМЕНДАЦІЇ

для медичного персоналу закладів первинної медико-санітарної допомоги в умовах підвищеної захворюваності населення України на гострі респіраторні інфекції та пандемічний грип, викликаний вірусом

(А Н1/N1 Каліфорнія)

З метою захисту медичного персоналу закладів первинної медико-санітарної допомоги під час надання необхідної медичної допомоги пацієнтам з гострою респіраторною інфекцією та грипом необхідно:

1. Дотримуватись стандартних застережних заходів щодо запобігання повітряно-крапельному шляху передачі інфекції.

2. Використовувати маски (добре підібраний респіратор або добре підібрана хірургічна маска), нестерильні гумові рукавички, змінні медичні халати, головний убір та, у разі потреби, щільно прилеглі захисні окуляри (для запобігання можливого коньюктивального зараження).

3. При огляді пацієнта надягнути на останнього захисну маску для ізоляції крапельних частинок, що виділяються під час кашлю. У разі порушення маскою респіраторного статусу пацієнта забезпечити його серветками для прикриття рота/носа при кашлі.

Обов'язково ретельно з'ясувати анамнез захворювання, особливо звернувши увагу на питання на перебування пацієнта за кордоном (або його родичів) та на територіях з підвищеним рівнем захворюваності населення на гострі респіраторні інфекції та грип, та інформацію про контактних осіб.

4. При відвідуванні пацієнта або контактних осіб на дому використовувати засоби застереження (маски, рукавички, медичні халати, головний убір) та намагатися максимально не торкатися предметів домашнього обіходу пацієнта.

5. Після огляду пацієнта:

мити руки з милом або дезінфектантами відразу після зняття гумових рукавичок, предметами індивідуального користування пацієнта;

не лишати використану маску на шиї;

при зволоженні маски змінити її на нову.

6. Регулярно проводити дезінфекцію приміщень з використанням дезінфекційних засобів. Робити декілька невеликих перерв для провітрювання приміщень, де здійснюється прийом пацієнтів з гострою респіраторною інфекцією та грипом, та проведення дезінфекційних робіт приміщень.

7. При необхідності надання екстреної медичної допомоги пацієнту терміново повідомити диспетчерську службу швидкої медичної допомоги з наголошенням на підозру на пандемічний грип.

8. Повідомити заклад охорони здоров'я вищого рівня в залежності від функціонального та організаційного підпорядкування (наприклад, ФАП - амбулаторію, або поліклініку, або лікарню, амбулаторія - центральну районну, центральну міську або міську лікарню та інші) про підозри у прикріпленого контингенту на пандемічний грип.

Директор Департаменту
розвитку медичної допомоги


М.П.Жданова